13.06.2016
Orman Genel Müdürlüğü ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

30 Mayıs 2016 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi arasında Afyonkarahisar Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi ’nin Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Orman Genel Müdürlüğünün  birlikte kullanımına ilişkin protokol Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'nun himayesinde imzalandı.


Sayın Bakanımızın onayladığı bu protokol Orman Genel Müdürümüz İsmail Üzmez ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak tarafından imzalandı.

Bu Protokol ile;

15 /6 /2015 tarihli ve 2015 / 7747 sayılı kararname ekinde yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı olarak Afyonkarahisar ili' nde kuruluşu yapılan Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Müdürlüğü'nün kuruluş amaçlarının daha etkin gerçekleştirilmesi için Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Orman Genel Müdürlüğü'nün işbirliği amaçlanmaktadır. Bu işbirliği ile Merkez Müdürlüğü bünyesindeki eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme ve uygulama faaliyetlerinin bilimsel esaslar çerçevesinde yapılması, üretilecek hizmetlerin kaliteli, etkin, verimli ve sürdürülebilir olması hedeflenmektedir.​Yazdır