17.02.2015
Müsteşarımız Lütfi Akça Afyonkarahisar Tıbbi Ve Itri Bitkiler Merkezinde

Küresel Çevre Fonu (GEF) toplantısı için Afyonkarahisar’da bulunan Müsteşarımız Prof. Dr. Lütfi Akça, Müsteşar Yardımcımız Sedat Kadıoğlu ile birlikte Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

15 Şubat 2015 tarihinde, Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi’nde Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe, Orman İşletme Müdürü V. Hüseyin Dürek tarafından karşılanan müsteşarımız ve müsteşar yardımcımız çalışmaları yerinde gördü. Bölge Müdürü Recep Ateş, yeşil bina özelliği taşıyan merkez hakkında bilgiler verdi.

Yaklaşık bir yıl önce hizmete giren Tıbbi Bitkiler Merkezi’ni ilk kez gördüğünü belirten Müsteşarımız Prof. Dr. Lütfi Akça ‘’Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun çok önem verdiği bir tesis. Projelendirilmesinden beri inşaat aşamalarının hepsini yakinen takip ettiğini biliyorum. GEF toplantısı nedeni ile Afyonkarahisar’a gelince, bende görmek istedim. Orman Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarına yeni bir boyut kazandıran büyük ve dikkat çekici yatırımlarından biri. Kendi enerjisini üretiyor, atıklarını dönüştürüyor olması beni çok etkiledi. Kamuda ilk kez böyle ekolojik binalar yapılıyor. Sanayicimizin ufkunu açacağına, bilim insanlarımıza çalışma ortamı sağlayacağına ve orman köylümüze yeni bir gelir kapısı olacağına inanıyorum. Emeği geçenleri kutluyorum.’’ dedi.

Müsteşarımız Lütfi Akça ve yardımcısı Sedat Kadıoğlu sergi salonu, gösteri serası ve laboratuvarı gezdikten sonra Afyonkarahisar’dan ayrıldılar.​​


Yazdır